Аналіз роботи онкологічної служби

Дата: 27.03.2024 11:29

27.03.2024 року відбулась оперативна нарада в КНП «Бердичівська міська лікарня»  щодо «Аналізу роботи онкологічної служби за 2023 р.»

Доповідач : лікар-онколог Печенюк Юрій Петрович

Статистика говорить про те, що за останні 100 років за рівнем захворюваності та смертності в світі онкопатологія перемістилася з десятого місця на друге, поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи. За даними ВООЗ, щороку знову хворіють 10 млн чоловік та смертність від раку до 2030 року зросте на 45%, в порівнянні з рівнем 2007 року.

Протягом 2023 р. на облік взято первинно онкохворих 282, з яких жінок 150, чоловіків 132. Захворюваність на рак в нашому місті на 100 тис. населення становить-456,5, Обл.-335,1.

Україна на другому місці в Європі за темпами поширення раку.

Щорічно в Україні більше 160 тис. чоловік дізнаються, що вони онкохворі.

Щодня в Україні захворюють раком 450 людей, з них гинуть 250.

Щогодини реєструється понад 20 нових випадків захворювання, а 10 жителів України помирають від раку.

Ризик розвитку онкологічних захворювань становить 27,7% для чоловіків і 18,5% для жінок. Перше місце в структурі онкологічної захворюваності займають злоякісні новоутворення шкіри, друге – рак молочної залози, третє – рак легень.

При цьому серед жіночого населення лідирує рак молочної залози. За прогнозами спеціалістів, кількість нових випадків злоякісних новоутворень в Україні в 2020 р. зросте до 200 тис. на рік.

Юрій Петрович зупинився на шляхах покращення онкологічної служби :

- Активна, рання та своєчасна діагностика злоякісних новоутворень(протягом 10 діб).

- Проведення санітарно – освітньої роботи серед населення по профілактиці та ранньому виявленню раку.

-Більш чітка організація обліку та оформлення документації на хворих злоякісними новоутвореннями.

-Надання симптоматичної та паліативної допомоги онкологічним хворим (протибольова терапія, поліпшення якості життя в термінальних фазах).

-Дієва робота протиракової комісії.