A A A K K K
людям із порушенням зору
Бердичівська міська лікарня
КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО БЕРДИЧІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Грип!

Дата: 06.11.2017 10:18
Кількість переглядів: 342

  Щорічно з приходом холодів люди починають хворіти на грип та гострі респіраторні інфекції. Вони негативно впливають на здоров’я великої кількості людей. Протягом минулого року в нашому місті було зареєстровано 18569 випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій та 533 випадків грипу. В епідсезоні 2017-2018 рр циркулюватимуть 3 штами грипу :

« Мічиган», «Гонконг», «Брісбен».

     Грип – це гостре респіраторне вірусне захворювання, яке вражає людей, незалежно від віку та статі, і характеризується високою температурою тіла, загальною інтоксикацією, сильним кашлем, закладеністю носа, болями в животі, проносом, блювотою.

     Вірус грипу дуже швидко може вражати серцево-судинну та нервову системи, дихальні шляхи, різко знижуючи захисні сили організму. Особливо небезпечний грип для людей похилого віку, дітей і вагітних жінок, а також для тих, хто має хронічні захворювання.

     Джерелом інфекції є хвора людина. Від людини до людини вірус передається повітряно-крапельним шляхом: при  кашлі, чханні або розмові.

     Дужа часто при грипі виникають такі ускладнення, як пневмонії, бронхіти, менінгіти.

     У всіх хворих, у яких температура тіла не корегується з жарознижуючими засобами, падає артеріальний тиск, сповільнюється пульс або виникають серцебиття, наростає задишка, з’являються носові кровотечі, судоми, блювота, пронос, треба обов’язково госпіталізувати до лікарні.

     Лікування грипу треба розпочати негайно, самолікування може призвести до тяжких, а порою і смертельних наслідків.

     Вірус дуже швидко поширюється у місцях великого скупчення людей, тому варто в цей період уникати багатолюдних місць, часто провітрювати приміщення, постійно мити руки з милом, уникати обіймів, поцілунків¸ рукостискань, прикривати ніс і рот  при чиханні, кашлі, одноразовою серветкою, яку відразу слід викинути.

     Тим, хто працює з людьми потрібно користуватись марлевою маскою, яка має бути чотирьохшаровою і мінятися що 2 години.

      Найдієвішим способом профілактики грипу є вакцинація.

      МОЗ затвердило слідуючі типи вакцин: Інфлувак, Інфлуенца Ваксі, Джі сі флю, Ваксігрип. Імунітет після введення вакцин формується через 14 днів.

 

       Не займайтесь самолікуванням! Вчасно звертайтесь до лікаря!

 

 

Підготувала міський

лікар - інфекціоніст:                                      Р. М. Костюченко


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень