В Бердичівській міській лікарні вакцинують проти грипу

Дата: 22.11.2018 11:28

Кожний рік в осінньо-зимовий період відмічається підвищення захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

За останній тиждень по даним Бердичівського районного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» показник кількості випадків захворюваності на ГРВІ та грип не перевищує пороговий показник і складає 42,02% по м. Бердичів.

Згідно інформації ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» штами вірусів грипу, які ймовірно будуть циркулювати в епідемічному сезоні 2018-2019 роки є:

вірус, подібний А/Мichigan/45/2015(HINI)pdm09;

вірус, подібний A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016(H3N2);

вірус, подібний B/COLORADO/06/2017

З метою попередження виникнення спалахів ГРВІ, грипу в місті рекомендовано:

проводити вакцинацію проти грипу на початку епідемічного сезону (у вересні – жовтні поточного року) з метою забезпечення найкращого захисту;

проводити серед населення освітні заходи з залученням засобів масової інформації щодо ефективних методів профілактики грипу, в тому числі специфічної, дотримання правил особистої гігієни, необхідності своєчасного звернення за медичною допомогою.

В міській поліклініці щеплення проти грипу проводяться в кабінеті профілактичних щеплень. Графік роботи кабінету з 9.00 до 15.00 щоденно, субота, неділя – вихідний.

Перед щепленням необхідна консультація сімейного лікаря з відміткою в амбулаторній картці.

Медики міської лікарні в кількості 39 осіб виявили бажання отримати вакцинацію проти грипу.

Адміністрація лікарні, профспілковий комітет закупили вакцини і станом на 20 листопада щеплення отримали 20 осіб.

Всього по місту щеплено 67 осіб.

Лікар - епідеміолог Бердичівської ЦМЛ         Л.М. Ільченко