Дерматовенерологічні захворювання

Дата: 25.10.2021 09:38

Усім вітання! Днями ми завітали у Поліклініку Бердичівської міської лікарні та поспілкувались з лікарем-дерматовенерологом Ольгою Романівною. Тому, якщо Вас турбують проблеми зі шкірою або, не дай Боже, венеричні захворюванн, які передаються статевим шляхом – цей допис Вашої вартий уваги.

Дерматовенерологічний напрямок Поліклінічного відділення представлений трьома медичними працівниками: лікарем-дерматовенерологом вищої категорії Пархоменко Юрієм Вікторовичем, лікарем-дерматовенерологом другої категорії Добровольською Ольгою Романівною та медичною сестрою дерматологічного кабінету вищої категорії Чубуковою Оленою Миколаївною.

Зі слів наших лікарів, останнім часом почастішали випадки звернень молодих людей з вугровим висипом. Медики зауважують, що дана проблема більш характерна саме для молоді, адже згідно зі статистикою приблизно 80% підлітків турбує вугрі на обличчі. Причини цього різні і їх визначення має найважливіше значення при виборі методу лікування

Причини виникнення: 1. Порушення гігієни шкіри, неправильний догляд (використання косметичних засобів, які здатні провокувати закупорку сальних залоз і розвиток комедонів). 2. Механічна травматизація шкіряних покривів (наприклад при голінні). 3. Зміни гормонального фону у підлітковому віці. 4. Захворювання яєчників, щитовидної залози. 5. Неправильне харчування (зайва вага). 6. Захворювання шлунково - кишкового тракту. 7. Стрес, спадковість.

Для профілактики лікарі рекомендують: 1. Нормальний сон. 2. Здорове харчування (варто навадати перевагу овочам та фруктам, уникати або зменшити споживання солодощів, жирних страв). 3. Правильний щоденний догляд за шкірою (не використовувати агресивні засоби очищення, не вмиватися гарячою водою і активно не витиратися рушником).

Якщо ж говорити про людей старшого віку, то вони частіше звертаються з проблемами псоріазу. Близько 1.5 млн українців щодня борються з цією проблемою. Через зовнішні неприємні прояви хвороби з’являється відчуття скутості, роздратованості та невпевненості.  Науковці досі дискутують про основні причини виникнення псоріазу. Втім, найбільш  ймовірними факторами, які впливають на його розвиток є: спадковість; неправильний спосіб життя; вірусні та бактеріальні інфекції; пошкодження шкіри (порізи, обмороження, опіки, укуси); зміна кліматичних умов; стреси.

Псоріаз - це дуже небезпечна хвороба. Доведено, що  люди з важкими формами псоріазу помирають значно раніше ніж ті, хто має легку форму хвороби. Саме тому її потрібно контролювати та правильно лікувати. Псоріаз не лікується повністю, втім, лікарі визначили основні поради, які допоможуть підтримати задовільний стан хворого та знизити прояви недуги аж до 75%: відмова від куріння; обмеження вживання алкоголю; контроль ваги; регулярні фізичні вправи.

Окремої уваги потребують венерологічні захворювання, оскільки дуже часто люди, які мають підозру на захворювання статевих органів соромляться відвідувати лікарів. У зв’язку з чим кількість виявлених венерологічних хворих є досить низькою. Хоча лікарі обгрунтовано підозрюють, що випадки венерологічних хвороб є досить розповсюдженими. Небезпека венерологічних хвороб полягає у їх заразності та жахливих наслідках, адже можуть викликати безпліддя, різні ускладнення з боку статевої та неврологічної систем, офтальмологічні захворювання.

Одним з найскадніших венерологічних захворювань є сифіліс, зараження яким відбувається статевим шляхом від хворого до здорового, хоча можливе  й непрямим шляхом, через побутові речі, інфіковані трепонемами (ложки, чашки, зубні щітки, рушники). Сифіліс має стадійний перебіг, розрізняють первинний, вторинний та третинний. При сифілісі ушкоджуються різні органи та системи, особливо уражується кісткова система, нервова. Лікування сифілісу специфічне; антибіотики, зокрема препарати групи пеніциліну. Величезну роль у боротьбі з сифілісом відіграють профілактика захворювання, запобігання позашлюбних статевих стосунків, підвищення рівня культури статевих відносин.

***

При перших симптомах, які проявляються висипанням, зміною кольору шкіри, лущенням, свербінням рекомендуємо одразу звертатись до наших спеціалістів за номером телефону Рецепції Поліклініки 068 091 49 60 або за консультацією лікар-дерматовенеролога Добровольської Ольги Романівни 097 64 30 245.

Бердичівська міська лікарня – оберіг Вашого здоров’я!