Підсумки роботи за 1 квартал 2021р.

Дата: 21.04.2021 16:32

Бердичівські медики підвели підсумки роботи за І квартал 2021 р. Як розвивається та формується медична галузь Бердичева в умовах пандемії, чи справились медичні працівники із поставленими завданнями? Для аналізу цих запитань 20 квітня 2021 р. в актовій залі міської поліклініки відбулась оперативна нарада, на яку були запрошені начальник відділу охорони здоров’я  Остапюк В.В., завідувачі всіма структурними підрозділами, старші сестри медичні.

Директор КНП «Бердичівська міська лікарня» БМР Л.М.Бабікова зупинилась на основних показниках, фінансуванні міської лікарні. По 12 пакетах медичних послуг за І кв. 2021 р. отримали 35,3 млн. грн. 67% - це зарплата та нарахування; 19% - медикаменти; 8,2% - деззасоби та ЗІЗ; харчування – 0,4%.

За І квартал 2021 р. оголошено та проведено 43 спрощені закупівлі на суму 3717,0 тис. грн., за результатом проведених торгів економія коштів склала 775,0 тис. грн.

Відкритих торгів та закупівель по переговорних процедурах проведено 22 процедури, на загальну суму 16637,319 тис. грн., економія коштів склала 1820,66 тис. грн.

Сума закупівель товарів, робіт, послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій  гострої респіраторної хвороби COVID-19 склала 11 465,962 тис. грн. (проведено 119 процедур).

В закладі постійно проводяться поточні ремонтні роботи, на які витрачено 60418,00 грн..

В І кварталі 2021 року придбано медичного обладнання та апаратури на суму 9402377,64 грн. Капітальний ремонт міської поліклініки (утеплення зовнішніх стін та реставрація витрачено І кв.2021 р. – 306101,89 грн.).

В І кварталі 2021 р. підписали договір з НСЗУ по 16-ти пакетах згідно вимог до медичних послуг у рамках програми медичних гарантій.

5 – 7 квітня проходив сертифікаційний аудит системи управління якістю ISO S001:2015. Чекаємо на отримання сертифікату.

Щомісячно подаємо зміни до ліцензійних умов в МОЗ України.

З 10.11.2020 року тимчасово лікарня призупинила надання невідкладної медичної допомоги населенню, у зв’язку з повним перепрофілюванням для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою COVID-19.

За І квартал 2021 р. проліковано хворих з підтвердженою гострою респіраторною хворобою COVID-19 – 659 осіб, із них: дорослі – 569, діти – 5, померло – 79 осіб – 11,9%, переведено в інші лікувальні заклади -  6 осіб.

Медичний директор Поліщук О.В. коротко провів аналіз випадків смертності з приводу гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Невтішним є показники онкологічних захворювань, особливо ріст занедбаних випадків раку.

Також збільшилась дорічна летальність і показник становить 14,6 проти 5,0 в І кв.2020 р.

Туберкульоз, як відомо, проблема не лише медична, а й соціальна. Зменшилась захворюваність на туберкульоз і показник становить 5,43 проти 10,7 у І кв. 2020 р. Не виявлено позалегеневих форм туберкульозу. Смертність на рівні минулого року

В І кварталі 2021 року збільшились показники захворюваності та смертності на мозкові інсульти.

Зменшилась кількість хірургічних втручань як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах.

Пріоритетом була, є і буде допомога при пологах. Останні роки відслідковується тенденція до зниження народжуваності.

Кількість пологів за І квартал 2021 року  становить 184 проти 179       в І кв. 2020 р.

Кесарів розтин – 46 проти 23 у 2020 році.

Малюкової смертності не було.

Придбання медичного обладнання, облаштування доступності до будівель це вимоги НСЗУ, без цього ми не змогли б підписати жоден пакет, а без підписання договору з НСЗУ – не буде коштів. Тому всі разом маємо працювати, вносити до МІС кожний випадок захворювання, контролювати його введення, поширювати інформацію щодо діяльності підрозділів, впровадження нових методів діагностики, з повагою ставитися до пацієнтів та один до одного.

Тільки за умови тісної злагодженої співпраці  можна здолати будь-які перешкоди.