Медики Бердичева прозвітували про проведену роботу року, що минув

Дата: 11.02.2019 14:38

7 лютого 2019 року зал міської поліклініки заповнений медичними працівниками Бердичівської ЦМЛ та ЦПМСД, які зібралися на підсумкову медичну раду за 2018рік.

Головний лікар Лариса Миколаївна Бабікова спочатку зупинилася на 5 напрямках реформи, які розпочалися у 2018 році та що чекає медичну галузь у 2019 році.

22 грудня рішенням сесії міської ради прийнято рішення про перетворення міської лікарні на комунальне некомерційне підприємство «Бердичівська міська лікарня» для того, щоб долучитися до програми «Безкоштовна діагностика».

В 2018 році було придбано медичного обладнання на суму 1084965,96 грн., одним із яких є придбання апарату штучної вентиляції легень для новонароджених на суму 905862,00 грн. за кошти державного бюджету. Проведено поточні ремонтні роботи на суму 368,9 тис. гривень.

Позитивними тенденціями роботи хочеться відмітити:

Не зареєстровані материнська смертність та захворюваність на туберкульоз серед дитячого населення.

Знизилася:

- Захворюваність на туберкульоз з 58,9 до 42,1 у 2018 р.

- Питома вага занедбаних випадків онкопатології з 23,9 до 20,8.

- Первинна інвалідність серед дитячого населення з 27,6 до 21,8.

- Захворюваність інфарктом міокарда з 152,6 до 106,7

- Смертність від гострого інфаркту міокарда з 32,7 до 17,1

- Смертність від інсульту з 62,6 до 40,8.

- Післяопераційна летальність при гострій хірургічній   патології з 1,5 до 0,5.

- Показник дорічної летальності онкологічних хворих   з   27,8 до 22,8.

Кількість скарг – 10.

Кількість подяк – 31.

- Підтвердили  застосування системи управління якістю та виконуємо настанови СУЯ.

- Проводимо  внутрішні аудити згідно графіків.

- Операційне  відділення отримало сертифікат «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

- Успішно  пройшли аудит спеціалістами міжнародної організації  «Лікарі без кордонів», фтизіатрична служба отримала високу оцінку роботи.

- Вивчили  питання створення лікарняного банку крові, що дасть змогу зекономити бюджетні кошти, забезпечити контроль за потребою та використанням препаратів крові.

Визначили цілі і завдання на 2019 рік. Реформа медицини продовжується, головним напрямком якої мають стати підвищення відповідальності за особисте здоров’я, забезпечення вільного вибору постачальників медичних послуг належної якості.

Приємним було нагородження працівників за підсумками року і не тільки. Подяки та квіти отримали 6 працівників.

Завідувачу хірургічним відділенням Руденку В.І.  вручили сертифікат системи прибирання «Moboxx». Від профспілкового комітету отримали 60 квитків на вистави до театру «На європейській» та міського палацу культури ім. О.Шабельника.