Ситуація із захворюванням на кір у Бердичеві

Дата: 25.01.2019 11:25

24 січня 2019 року, в Бердичівській міській лікарні, відбулась лікарська конференція щодо захворюваності жителів міста на кір. На конференцію були запрошені сімейні лікарі, педіатри, вузькі спеціалісти та представники засобів масової інформації. Міський інфекціоніст – Костюченко Раїса Миколаївна, окрім статистики, розповіла присутнім і про симптоми цієї хвороби, періоди її протікання, шляхи зараження та методи лікування.  За  три тижні 2019 року, зафіксовано 22 випадки захворювання на кір. В інфекційному  відділенні сьогодні перебуває 8 дорослих та 4 дітей.  Небезпечною ця хвороба є тому, що викликана пароміксовірусом і може давати ускладнення: ларингіт, бронхіт, пневмонію, отит, менінгіт, пієлонефрит, трахеїт та бронхіоліт.

У групі ризику знаходяться медичні працівники, працівники освіти, правоохоронці і люди, які працюють у сфері торгівлі, тобто усі ті, які найбільше контактують з хворими. Їх обов’язково потрібно щеплювати для профілактики кору.

Раїса Миколаївна наголосила на алгоритмах дії сімейних лікарів при підозрі на кір.

Дитячі інфекціоністи акцентували увагу на захворюваності серед дітей. В цілому конференція пройшла жваво.