Історія Бердичівської міської лікарні

Згідно з даними державного історичного архіву України в донесенні  в.о. цивільного Волинського губернатора від 20 липня 1844 року до Київського, Подільського та Волинського генерал-губернатора, зазначалося, що власник містечка Бердичева князь Матвій Радзівілл своїм коштом у 1809 році влаштував лікарню на 30 осіб з усім необхідним обладнанням, а в 1813 році пожертвував на її утримання 20 000 карбованців. За його клопотанням імператор Олександр дозволив назвати лікарню на честь Великої княгині Єлизавети Олександрівни.

У перші роки ХХ ст. Єлізаветинська лікарня стала міською лікарнею, після 1910 р. – земською. На діяльність лікарень виділялося 34% земського бюджету. А всього медичних закладів у 1908 році на території міста було 5 (і ще 11 аптек).

З числа перших головних лікарів відомі Володимир Андрійович Гельбак (1906 р.), Тит Станіславович Маковський (1913 р.).

У 1919 р. організований перший повітовий відділ охорони здоров'я, завідував ним І.В. Ляховіцер.

У 1925 р. у лікарні було 125 ліжок, відкрито клінічну лабораторію, Дім малюка.

З 1929 р. по 1932 р. головним лікарем Будинку малюка був А.Г. Голдін.

У 1941 р. у Бердичеві функціонували: Перша Радянська лікарня, робітнича лікарня на 1–му шкір. заводі, міська водолікарня, дитяча лікарня, Будинок грудної дитини, центральна робітнича поліклініка, протитуберкульозний диспансер, шкірно-венерологічний диспансер, тубсанаторій для дорослих, станція швидкої допомоги, 5 здоровпунктів, 3 фельдшерські медпункти на підприємствах міста, пункт переливання крові, дитяча поліклініка, 4 дитячі консультації, міжрай СЕС, дезстанція, малярійний пункт, Будинок санпросвітроботи тощо.

В 1959 р. у Бердичеві ліквідовано відділ охорони здоров'я, а всі функції передані головним лікарям міста (П.Д. Зуєв – він же головний лікар лікарні).

В 1968 – 1986 рр. у місті функціонують ЦМЛ, МСЧ заводу “Прогрес”, 17 фельдшерських пунктів, дитячий тубсанаторій, ГІВВВ, стоматологічна поліклініка, Будинок санпросвітроботи, 10 аптек, магазин “Медтехніка“ і “Оптика“. Побудовано і реконструйовано чимало приміщень.

З 1974 р. по 1985 р. лікарню очолював головний лікар В.К.Сінько.

Головним лікарем з 1985 р. стає В.Я. Добровольський, який працював на цій посаді до 1997 р. Увесь цей час з головним лікарем В.Я. Добровольським пліч-о-пліч працював начмедом, а з 1997 р. головним лікарем Анатолій Миколайович Терефеєв, який доклав максимум зусиль, щоб оснастити нові будівлі новою, сучасною апаратурою: літотриптор, апарат для УЗД, апарат для операційної – лапароскоп, фіброгастроскоп, відеоустановка для лапароскопічних операцій і т.д.

У січні 2012 року, Бердичівську центральну міську лікарню очолює головний лікар Лариса Миколаївна Бабікова.

З першого березня 2019 року, Бердичівська центральна міська лікарня реорганізована в порядку перетворення в комунальне некомерційне підприємство "Бердичівська міська лікарня" Бердичівської міської ради.

Сьогодні міська лікарня є сучасною медичною установою, базою підготовки інтернів та студентів медичного коледжу.

Бердичівська міська лікарня – багатопрофільний медичний заклад, до якого входять: міська поліклініка на 798 відвідувань у зміну, дитяча поліклініка, жіноча консультація, протитуберкульозне диспансерне відділення, психоневрологічне диспансерне відділення, шкірвенерологічний кабінет, наркологічний кабінет поліклініки, стаціонарні підрозділи на 303 ліжка, цілодобовий травматологічний пункт, відділення медичних послуг, а також допоміжні відділення і служби.