Бердичівська центральна міська лікарня

Чергове навчання в Бердичівській міській лікарні щодо діагностики кору

від 06.11.2018p.

В останній тиждень жовтня  знову зафіксовано кір в місті Бердичеві. Захворіло 3 дорослих та однорічна дитина.

Лікарі не повинні втрачати насторогу щодо діагностики кору на догоспітальному етапі. 1 листопада лікарями-інфекціоністами міської лікарні проведено навчальне заняття з черговими педіатрами та терапевтами приймального відділення, сімейними лікарями центру ПМСД щодо клініки, диференційної  діагностики кору серед дітей та дорослого населення. Звернута увага лікарів на правила забору, підготовки та транспортування клінічних зразків від хворих з діагнозом на кір.

Важливим моментом на догоспітальному етапі є сортування  та правильна оцінка стану хворого. Лікарів націлено на те, що всі пацієнти з важкими клінічними проявами кору,  вагітні жінки, люди, особливо з груп підвищеного ризику, наявною супутньою патологією, діти з дитячих установ, з постійним перебуванням, хворі, що проживають в гуртожитках та незадовільних побутових умовах, потребують негайної госпіталізації до інфекційного стаціонару.

Важливо вибрати правильну тактику лікування на догоспітальному етапі та при госпіталізації, про що детально роз’яснено.

Летальність при кору обумовлена розвитком пневмоній та респіраторного дистрес-синдрому,  важкої дихальної недостатності, корових енцефалітів.

Часто у дорослих кір протікає з проявами гастроінтестінального синдрому, що може привести до  зневоднення та наростання явищ інтоксикації, тому важливо, чим раніше запідозрити  розвиток ускладнень та погіршення стану пацієнта,  вчасно надати допомогу  і запобігти смертельним наслідкам, про що наголошувалось у доповідях клініцистів.

Вакцинація є єдиним і надійним методом профілактики, але є захворювання і стани, при яких імунітет може не сформуватися. Медичні працівники є сама вразлива група ризику, маючи безпосередній контакт з хворим, тому всім потрібно переглянути свій календар щеплень, подумати про власне здоров’я.

Підготувала:      Завідувач інфекційним відділенням     Р. М. Костюченко

УВАГА  КІР !

Першочергове завдання усіх лікарів світу – профілактика інфекційних захворювань, а особливо тих інфекцій, що контролюються вакцинацією. Так, за допомогою вакцинації вдалося повністю знищити вірус натуральної віспи, яка призводила до загибелі десятки мільйонів людей.  Завдяки вакцинації утримується контроль над такими інфекціями, як поліомієліт, дифтерія, туберкульоз, правець, кашлюк та кір. Із – за відсутності вакцини КПК довготривалий час, а також відмов батьків маємо випадки кору серед дорослого й дитячого населення міста та району. На кір, як правило хворіють усі невакциновані особи, які контактували з хворим. Материнський імунітет захищає дитину лише до 6 місяців життя. До запровадження вакцинації 95 % дітей хворіли на кір у віці до 18 років, від ускладнень кору померло біля 40 % захворівших. Після широкого застосування вакцинації захворюваність та смертність від кору значно знизилась, отже вакцинація згідно віку є надійним методом захисту дітей від кору. Перша доза проводиться у 12 місяців, друга у 6 років, що забезпечує ефективний захист дитини на 95 – 98 %.

Шановні батьки!

Не варто забирати у дітей право рости здоровими та щасливими. Не нехтуйте порадами лікарів, прийдіть і захистіть своїх дітей від кору.